W NASZEJ KLINICE
ODZYSKASZ GĘSTE
I ZDROWE WŁOSY
ZAUFAJ NAM
Jesteśmy ekspertami w dziedzinie trychologii. Od wielu lat zajmujemy się schorzeniami skóry głowy:

Trycholog Olsztyn

Home / Trycholog Olsztyn

Trycholog Olsztyn

Klinika Zdrowego Włosa to wyjątkowe miejsce na mapie Olsztyna. Oferuje profesjonalną pomoc medyczną i terapeutyczną osobom zmagającym się z problemami o podłożu trychologicznym. Kondycja włosów ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz pewność siebie. Jeśli włosy nadmiernie wypadają, warto zgłosić się do specjalisty, który wykona niezbędne badania i pomoże odzyskać im dawny blask.

Do naszej Kliniki zgłaszają się pacjenci z różnego rodzaju schorzeniami. Swędzenie, zaczerwienienie lub łuszczenie skóry głowy najlepiej skonsultować ze specjalistą. Gabinety Kliniki Zdrowego Włosa zrzeszają najlepszych trychologów z szeroką wiedzą teoretyczną, umiejętnościami praktycznymi oraz wieloletnim doświadczeniem. Wysoce wyspecjalizowana kadra świadczy usługi trychologiczne na najwyższym poziomie, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu oraz efektywnych metod terapii. Trycholog może zlecić pacjentowi dodatkowe badania, konsultację endokrynologiczną lub psychologiczną po to, aby trafnie zdiagnozować problem. Szczegółowa diagnostyka to podstawa, dlatego w olsztyńskim gabinecie Klinika Zrowego Włosa wykonuje się m.in. badania labolatoryjne,  trichoskopię z komputerową oceną skóry, mieszków włosowych i włosów.

Umów wizytę
Wybierz oddział:
Zapisz się na wizytę u naszego specjalisty
Wpisz potrzebne dane - oddzwonimy do Ciebie
Wybierz dzień wizyty
Wpisz swoje imię
Wpisz numer telefonu
Proszę o kontakt
Nasza 1 lokalizacja:
GDYNIA, Al. Zwycięstwa 201 lok.3
tel. 518 651 250
Nasza 2 lokalizacja:
OLSZTYN, Lubelska 33 (BUDYNEK SMART CLINIC)
tel. 792 050 616
Nasza 3 lokalizacja:
GDAŃSK - Przymorze, Bolesława Krzywoustego 25
tel. 792 050 676
Nasza 4 lokalizacja:
GDAŃSK - Śródmieście, Wilcza 1 lok.U6
tel. 792 050 650
Nasza 5 lokalizacja:
KRAKÓW, Zielony Most 6 lok. LU10
tel. 791 050 661
Nasza 6 lokalizacja:
BIAŁYSTOK
Fabryczna 35 lok.U1
tel. 791 050 681
Nasza 7 lokalizacja:
KATOWICE
Strzelców Bytomskich 4/2A/2
tel. 791 050 654

Z jakimi problemami borykają się pacjenci trychologiczni?

Jest to m.in.: 

 • łysienie androgenowe, plackowate, telogenowe
 • łysienie bliznowaciejące
 • łuszczyca skóry głowy
 • łupież skóry głowy
 • grzybica skóry głowy
 • atopowe zapalenie skóry głowy
 • łojotokowe zapalenie skóry głowy
 • zapalenie mieszka włosowego
 • łojotok skóry głowy.

Trychologia Olsztyn

Przyczyną problemów z włosami mogą być różne czynniki, takie jak nieprawidłowa dieta, stres, choroby wirusowe, używki, wahania hormonalne, niedostateczna ilość snu, czy też zbyt intensywny wysiłek fizyczny. Aby postawić odpowiednią diagnozę, należy przeprowadzić z pacjentem szczegółowy wywiad. Nierzadko konieczne jest zasięgnięcie porady u endokrynologa, dietetyka lub psychoterapeuty.

Istotną rolę w procesie terapii schorzeń na podłożu trychologicznym odgrywa analiza problemu, która polega na zbadaniu kondycji włosów. Stosowane na co dzień kosmetyki (szampony, odżywki do włosów) również wpływają na stan skóry głowy. Swędzenie lub łuszczenie skóry może wynikać z nieodpowiednio dobranego składu tych preparatów. Badanie skóry i włosów pozwala bliżej przyjrzeć się tej kwestii i wybrać dla pacjenta najlepsze rozwiązanie.

Trycholog Olsztyn - co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą w gabinecie?

Przygotowując się do pierwszej wizyty u trychologa w Olsztynie, warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii:
 • Przed wizytą nie myj włosów przez kilka lub kilkanaście godzin – to ułatwi dokładną diagnozę.
 • Zastanów się, czy w ostatnim półroczu doświadczyłeś/aś nadmiernego stresu, choroby z wysoką gorączką lub przeszedłeś/aś operację pod znieczuleniem ogólnym.
 • Sprawdź, czy w Twojej rodzinie występują przypadki nadmiernego wypadania włosów, przedwczesnego łysienia czy chorób autoimmunologicznych.
 • Przygotuj listę leków, które przyjmujesz, oraz wyniki ostatnich badań krwi (poziom żelaza, ferrytyny, TSH, kortyzolu, testosteronu, witamin D3 i B12). Jeśli ich nie masz, trycholog może zlecić wykonanie tych badań.
 • Sporządź wykaz stosowanych przez siebie produktów przeciw wypadaniu włosów, takich jak szampony, odżywki, ampułki czy wcierki.
Podczas pierwszego spotkania w olsztyńskim gabinecie trychologicznym tworzymy kartę pacjenta i przeprowadzamy szczegółowe badania palpacyjne oraz komputerowe skóry głowy, mieszków włosowych i włosów. Na tej podstawie opracowujemy indywidualny plan terapii na kolejne miesiące.

Diagnostyka i badania w Klinice Trychologii Olsztyn

W olsztyńskiej klinice kluczowym elementem w diagnozie problemów związanych z włosami i skórą głowy jest zaawansowana diagnostyka. Jednym z głównych narzędzi jest trichoskopia – bezinwazyjna, komputerowa metoda badania stanu skóry głowy i włosów. Posiadamy specjalistyczny trichoskop z certyfikatem medycznym, wykorzystujący światło spolaryzowane do szczegółowej analizy struktury włosów, pustych ujść mieszków włosowych oraz kondycji skóry głowy i ujść gruczołów łojowych.
 
Często niezbędna jest analiza endokrynologiczna, aby sprawdzić, czy problem z włosami ma podłoże hormonalne. Niekiedy przyczyną dolegliwości są czynniki psychologiczne, takie jak przewlekły stres. W naszym ośrodku w Olsztynie precyzyjnie diagnozujemy przyczyny problemów, korzystając także z analizy biotechnologicznej stosowanych kosmetyków. Tylko kompleksowe podejście umożliwia skuteczną walkę z wypadaniem włosów, łuszczycą czy stanami zapalnymi skóry głowy.
 
Następnym krokiem jest stworzenie indywidualnego planu terapii trychologicznej. Nasz trycholog dobiera odpowiednią suplementację, udziela wskazówek dotyczących diety, omawia zasady właściwej pielęgnacji włosów i skóry głowy. Pacjent otrzymuje również rekomendacje dotyczące produktów trychologicznych do stosowania w domu oraz szczegółowe protokoły zabiegowe.

Wizyta kontrolna u trychologa - Olsztyn

Podczas wizyty kontrolnej w olsztyńskim gabinecie trychologicznym, kluczowe jest monitorowanie postępów terapii pacjenta. Trycholog przeprowadza ponowną trichoskopię, aby dokładnie ocenić stan skóry głowy i włosów. Na tej podstawie dokonuje szczegółowej analizy wyników i ustala dalsze kroki leczenia. Wizyta obejmuje także kompleksową ocenę ogólnego stanu zdrowia pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem efektywności dotychczasowych działań terapeutycznych, które miały na celu rozwiązanie problemów trychologicznych. Specjalista dokładnie omawia postępy i sugeruje ewentualne modyfikacje w planie terapii trychologicznej.

Lekarz trycholog Olsztyn

Zapraszamy do naszego gabinetu w Olsztynie przy ul. Lubelskiej 33, gdzie przyjmuje doświadczony specjalista trycholog. 

 • Trycholog Natalia Hryniewicz specjalizuje się w terapii dermatoz oraz łysienia. W codziennej pracy korzysta z nowoczesnej techniki diagnostyki trychoskopowej, innowacyjnych narzędzi diagnostycznych i najwyższej jakości sprzętu do zabiegów trychologicznych. Stawia na rozwój - z zainteresowaniem śledzi nowości w dziedzinie diagnostyki oraz terapii chorób włosów oraz skóry głowy. Wciąż poszerza wiedzę i umiejętności praktyczne biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach. Uwielbia pracę z pacjentami, a trychologia to także jej pasja. Z empatią podchodzi do potrzeb osób zmagających się z różnymi problemami trychologicznymi.

Gabinet trychologiczny w Olsztynie zaopatrzony jest w nowoczesny sprzęt medyczny, dający gwarancję komfortu i bezpieczeństwa przeprowadzanej dianostyki i zabiegów. Już dziś umów się na wizytę z trychologiem w Klinice Zdrowego Włosa. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem!

Dlaczego my?
DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW TRYCHOLOGII

Nasi TRYCHOLODZY to wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

99%
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
95%
ZAKOŃCZONYCH TERAPII TRYCHOLOGICZNYCH
105%
ZAANGAŻOWANIA
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Odbyłam w gabinecie całą kurację trychologiczną, jestem bardzo zadowolona. Pani trycholog pomogła mi skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów. Polecam ten gabinet, każdej kobiecie której nadmiernie wypadają włosy.
- Paulina Sz.
Nie mogłam od dłuższego czasu poradzić sobie z łupieżem, stosowałam różne szampony, większość nie pomagała lub tylko na chwilę łagodziła występowanie jego. W końcu zdecydowałam się na odwiedzenie tego gabinetu trychologicznego. Odbyłam w gabinecie kurację trychologiczną i już od 2 miesięcy ani śladu łupieżu. Polecam Panią trycholog, wszystko dokładnie wyjaśniła i co najważniejsze skutecznie pomogła.
- Katarzyna J
Pani trycholog jest osobą komunikatywną. Fantastycznie nawiązuje relację z pacjentem. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania. Bacznie obserwuje i na tej podstawie doradza pakiet zabiegów. Pełen profesjonalizm! Przebieg terapii jest potwierdzony w karcie pacjenta. Mam zatem szczegółową informację na temat użytych preparatów, terminów. Gorąco polecam!
- Agnieszka Ch.
Borykałam się od dłuższego czasu z problemem skóry głowy, na tą Panią Trycholog trafiłam z polecenia znajomej. Było warto, gdyż problem został zażegnany. Jedyne co, cała kuracja troszeczkę kosztowała. Polecam Panią Magdę każdej kobiecie, która ma problem ze skórą głowy.
- Kasia Sz.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokładnie wyjaśniła. Zleciła konkretne badania. Pełen profesjonalizm. Do tego piękny i nowoczesny gabinet.
- Karol K.