W NASZEJ KLINICE
ODZYSKASZ GĘSTE
I ZDROWE WŁOSY
ZAUFAJ NAM
Jesteśmy ekspertami w dziedzinie trychologii. Od wielu lat zajmujemy się schorzeniami skóry głowy:

Łysienie

Home / Twój problem / Łysienie

Pomagamy w problemach z łysieniem. Jesteśmy doświadczonym zespołem trychologów, posiadającym wieloletnie doświadczenie  i sukcesy naukowe. Skorzystaj z naszego doświadczenia i skontaktuj się z nami, by ocenić możliwości. Daj sobie pomóc w problemie z łysieniem, niezależnie od tego z jakim typem łysienia się zmagasz. Świadczymy usługi w  w 6 miastach Polski: Gdynia, Olsztyn, Gdańsk, Białystok, Kraków, Katowice.


Alopecia, czyli nadmierne wypadanie włosów, tzw. "łysienie", to problem, który charakteryzuje się nadmierną utratą włosów. Wypadanie włosów to normalna przypadłość, natomiast jeżeli zauważamy, że wypada ich znacznie więcej niż zwykle - powyżej 100 włosów dziennie - wtedy można zacząć się niepokoić. Łysienie jest powszechnie występującym problemem, z którym borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku, a nierzadko też dzieci. Czterdzieści procent pacjentów, którzy doświadczają tymczasowej lub długotrwałej utraty włosów, to przedstawicielki płci żeńskiej. 

Włosy są niczym czuły barometr, reagujący na każde zachwianie równowagi w organizmie. Dlatego gdy zaczynają wypadać w większych ilościach, trzeba potraktować to poważnie – to sygnał ostrzegawczy z wnętrza ciała, znak, że w naszym ciele dzieje się coś niekoniecznie dobrego.

Rodzaje łysień, najczęściej występujące to:

Łysienie telogenowe
To stan nadmiernego wypadania włosów, który może wywołać znaczne przerzedzenie oraz ich osłabienie.  Często problem jest odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia i wynika z obecności różnych chorób, takich jak m.in.: cukrzyca, nadczynność i niedoczynność tarczycy, a także nowotwory, przewlekłe przeziębienie, zatrucia, osłabienie organizmu, stan po znieczuleniu ogólnym po przebytej operacji, po porodzie. Ponadto radykalna dieta i farmakoterapia, nieodpowiednie ukrwienie skóry głowy, czynniki bakteryjne, które naruszają równowagę kwasowo-zasadową skóry głowy, na skutek czego może dojść do zapalenia mieszków włosowych. Obecnie do najczęstszych przyczyn wypadania włosów zalicza się również przebycie choroby COVID-19.

Łysienie androgenowe
To problem występujący najczęściej u mężczyzn. Objawia się recesją linii włosów na skroniach (zakola) i łysiną na wierzchołku. Znacznie rzadziej u kobiet łysienie  androgenowe objawia się najczęściej rozproszonym przerzedzeniem na szczycie głowy tzw. ,, szeroki przedziałek’’. Łysienie androgenowe w większości przypadków jest uwarunkowane genetycznie i spowodowane jest tzw. nadwrażliwością mieszków włosowych, która pojawia się samoistnie na skórze głowy.

Łysienie plackowate
Łysienie plackowate to choroba owłosionej skóry, która może wpływać na wszystkie partie włosów. Objawia się występowaniem wyłysiałych obszarów na głowie. Tworzą się ogniska wyraźnie odgraniczone od zdrowo wyglądającej skóry. Ten typ łysienia może dotyczyć nie tylko obszarów głowy, ale również twarzy czy nawet całego ciała. Choroba ta dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Tendencje do tej choroby możemy dziedziczyć. U większości przyczyną jest rozwój chorób autoimmunologicznych.

Łysienie całkowite
Najczęściej objawia się nadmiernym wypadaniem włosów, znacznym przerzedzeniem lub ich wrodzonym brakiem. Najczęściej obejmuje całe ciało, jednak czasem występuje tylko w konkretnym obszarze. Ten typ wrodzonego braku lub stopniowego wypadania włosów może mieć przyczyny w czynnikach genetycznych. Typuje się też inne czynniki, takie jak uszkodzenie mieszków włosowych, choroby autoimmunologiczne, liszaj obrączkowy, będący typem grzybicy, oraz czynniki psychologiczne, np. silną traumę.

Łysienie bliznowaciejące
Łysienie bliznowaciejące charakteryzuje się utratą włosów będących w różnej fazie wzrostu. Najczęściej nadmierna utrata występuje w okolicach skroni i czoła. W łysieniu bliznowaciejącym widoczne są charakterystyczne zmiany takie jak: rumień i zaczerwienienie. Przyczyny tego schorzenia w dużym stopniu zależą od jego rodzaju. Najczęściej związane jest z infekcją wirusową, bakteryjną lub grzybiczą, na skutek której następuje uszkodzenie mieszków włosowych, a w efekcie wypadanie włosów. 

  

 
Umów wizytę
Wybierz oddział:
Zapisz się na wizytę u naszego specjalisty
Wpisz potrzebne dane - oddzwonimy do Ciebie
Wybierz dzień wizyty
Wpisz swoje imię
Wpisz numer telefonu
Proszę o kontakt
Nasza 1 lokalizacja:
GDYNIA, Al. Zwycięstwa 201 lok.3
tel. 518 651 250
Nasza 2 lokalizacja:
OLSZTYN, Lubelska 33 (BUDYNEK SMART CLINIC)
tel. 792 050 616
Nasza 3 lokalizacja:
GDAŃSK - Przymorze, Bolesława Krzywoustego 25
tel. 792 050 676
Nasza 4 lokalizacja:
GDAŃSK - Śródmieście, Wilcza 1 lok.U6
tel. 792 050 650
Nasza 5 lokalizacja:
KRAKÓW, Zielony Most 6 lok. LU10
tel. 791 050 661
Nasza 6 lokalizacja:
BIAŁYSTOK
Fabryczna 35 lok.U1
tel. 791 050 681
Nasza 7 lokalizacja:
KATOWICE
Strzelców Bytomskich 4/2A/2
tel. 791 050 654
Dlaczego my?
DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW TRYCHOLOGII

TRYCHOLODZY przyjmujący w naszej Klinice to wyłącznie to wysokiej klasy specjaliści z wieloletnim doświadczeniem współpracy z pacjentami trychologicznymi.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

99%
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
95%
ZAKOŃCZONYCH TERAPII TRYCHOLOGICZNYCH
105%
ZAANGAŻOWANIA
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Odbyłam w gabinecie całą kurację trychologiczną, jestem bardzo zadowolona. Pani trycholog pomogła mi skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów. Polecam ten gabinet, każdej kobiecie której nadmiernie wypadają włosy.
- Paulina Sz.
Nie mogłam od dłuższego czasu poradzić sobie z łupieżem, stosowałam różne szampony, większość nie pomagała lub tylko na chwilę łagodziła występowanie jego. W końcu zdecydowałam się na odwiedzenie tego gabinetu trychologicznego. Odbyłam w gabinecie kurację trychologiczną i już od 2 miesięcy ani śladu łupieżu. Polecam Panią trycholog, wszystko dokładnie wyjaśniła i co najważniejsze skutecznie pomogła.
- Katarzyna J
Pani trycholog jest osobą komunikatywną. Fantastycznie nawiązuje relację z pacjentem. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania. Bacznie obserwuje i na tej podstawie doradza pakiet zabiegów. Pełen profesjonalizm! Przebieg terapii jest potwierdzony w karcie pacjenta. Mam zatem szczegółową informację na temat użytych preparatów, terminów. Gorąco polecam!
- Agnieszka Ch.
Borykałam się od dłuższego czasu z problemem skóry głowy, na tą Panią Trycholog trafiłam z polecenia znajomej. Było warto, gdyż problem został zażegnany. Jedyne co, cała kuracja troszeczkę kosztowała. Polecam Panią Magdę każdej kobiecie, która ma problem ze skórą głowy.
- Kasia Sz.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokładnie wyjaśniła. Zleciła konkretne badania. Pełen profesjonalizm. Do tego piękny i nowoczesny gabinet.
- Karol K.