W NASZEJ KLINICE
ODZYSKASZ GĘSTE
I ZDROWE WŁOSY
ZAUFAJ NAM
Jesteśmy ekspertami w dziedzinie trychologii. Od wielu lat zajmujemy się schorzeniami skóry głowy:

Trycholog Gdańsk

Home / Trycholog Gdańsk

Trycholog Gdańsk

Klinika Zdrowego Włosa to sieć nowoczesnych gabinetów trychologicznych, gdzie pacjent otoczony jest profesjonalną opieką medyczną i terapeutyczną. Piękne, zdrowe włosy dodają pewności siebie i mają ogromny wpływ na samopoczucie. Wszelkie nieprawidłowości, takie jak łuszczyca skóry głowy czy też nadmierne wypadanie włosów nierzadko spędzają sen z powiek pacjenta i mogą być symptomem innych chorób organizmu. Nasza klinika zrzesza wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy niosą kompleksową pomoc osobom borykającym się z problemami trychologicznymi.

Szczegółowa diagnostyka stanowi kluczowy element skutecznej terapii. Nasi trycholodzy stosują innowacyjne metody terapii, dzięki którym pacjenci odzyskują zdrowe i gęste włosy. Istotnym etapem planowania terapii są specjalistyczne badania, w tym m.in. badnia labolatoryjne,  trichoskopia z komputerową oceną stanu skóry, mieszków włosowych i włosów. 

Umów wizytę
Wybierz oddział:
Zapisz się na wizytę u naszego specjalisty
Wpisz potrzebne dane - oddzwonimy do Ciebie
Wybierz dzień wizyty
Wpisz swoje imię
Wpisz numer telefonu
Proszę o kontakt
Nasza 1 lokalizacja:
GDYNIA, Al. Zwycięstwa 201 lok.3
tel. 518 651 250
Nasza 2 lokalizacja:
OLSZTYN, Lubelska 33 (BUDYNEK SMART CLINIC)
tel. 792 050 616
Nasza 3 lokalizacja:
GDAŃSK - Przymorze, Bolesława Krzywoustego 25
tel. 792 050 676
Nasza 4 lokalizacja:
GDAŃSK - Śródmieście, Wilcza 1 lok.U6
tel. 792 050 650
Nasza 5 lokalizacja:
KRAKÓW, Zielony Most 6 lok. LU10
tel. 791 050 661
Nasza 6 lokalizacja:
BIAŁYSTOK
Fabryczna 35 lok.U1
tel. 791 050 681
Nasza 7 lokalizacja:
KATOWICE
Strzelców Bytomskich 4/2A/2
tel. 791 050 654

Z jakimi problemami najczęściej borykają się pacjenci trychologiczni?

Są to przede wszystkim takie schorzenia, jak:

 

 • łysienie androgenowe, plackowate, telogenowe
 • łysienie bliznowaciejące
 • łuszczyca skóry głowy
 • łupież skóry głowy
 • grzybica skóry głowy
 • atopowe zapalenie skóry głowy
 • łojotokowe zapalenie skóry głowy
 • zapalenie mieszka włosowego
 • łojotok skóry głowy

Trychologia Gdańsk

Problemy trychologiczne mogą wynikać z najróżniejszych czynników, dlatego ogromną rolę w całym procesie terapii odgrywają specjalistyczne badania. Analiza endokrynologiczna pozwala określić, czy choroba włosów ma podłoże hormonalne. Często wykonuje się również badanie laboratoryjne krwi, a gdy przyczyną schorzenia może być przewlekły stres lub inne problemy natury psychologicznej, konieczna może się okazać psychoterapia.

Dieta oraz stosowane dotychczas kosmetyki również nie pozostają obojętne dla kondycji włosów i skóry głowy. Podczas szczegółowego wywiadu z pacjentem specjalista trycholog dobiera prawidłowe kosmetyki lub leki , przeznaczone do stanu skóry i włosów oraz  porusza kwestię nawyków żywieniowych, stosowanych używek, przebytych chorób itd. Niewłaściwa dieta również może przyczynić się do zaostrzenia schorzenia trychologicznego. W takiej sytuacji konieczne jest przestrzeganie zaleceń dietetycznych, co stanowi ogromne wsparcie terapii.

W gabinetach trychologicznych w Gdańsku przeprowadzamy analizę problemu, która polega na określeniu aktualnej kondycji włosów i skóry głowy przez pryzmat stosowanych preparatów pielęgnacyjnych. Tylko kompleksowe działania diagnostyczne pozwalają na dobre pozbyć się problemów z łysieniem, łuszczycą czy stanem zapalnym skóry głowy.

Trycholog Gdańsk - pierwsza wizyta w gabinecie trychologicznym

Zanim odwiedzisz naszą klinikę trychologii w Gdańsku, warto pamiętać o kilku ważnych zaleceniach przed pierwszą wizytą:
 • Staraj się nie myć włosów bezpośrednio przed wizytą - najlepiej zachować kilka godzin, a nawet kilkunastogodzinny odstęp.
 • Przygotuj odpowiedzi na pytania dotyczące zdrowia i stylu życia: czy w ciągu ostatnich 6 miesięcy doświadczyłeś/aś wzmożonego stresu? Czy miałeś/aś wysoką gorączkę? Czy przeszedłeś/aś jakiekolwiek zabiegi w znieczuleniu ogólnym?
 • Zastanów się, czy problem wypadania włosów występuje w Twojej rodzinie, oraz czy ktoś z rodziny ma choroby autoimmunologiczne.
 • Spisz nazwy wszystkich przyjmowanych przez siebie leków i suplementów, w tym tych stosowanych na wypadanie włosów, takich jak szampony, odżywki, ampułki czy wcierki.
 • Jeśli posiadasz, zabierz ze sobą aktualne wyniki badań krwi, w tym poziom żelaza, ferrytyny, TSH, kortyzolu, testosteronu oraz witamin D3 i B12. Jeżeli nie posiadasz aktualnych badań , nie musisz celowo robić przed wizytą. Po konsultacji trycholog wystawi skierowanie na badania indywidualnie dobrane do Twojego problemu, w celu pogłębienia diagnostyki.

Podczas pierwszej wizyty w naszej klinice:

Zakładamy Twoją kartę pacjenta.

Przeprowadzamy komputerowe badania obrazowe skóry głowy, mieszków włosowych oraz włosów.

Badania i diagnostyka w klinice trychologii w Gdańsku

Nasza klinika  przykłada dużą wagę do dokładnej diagnostyki. Kluczowym elementem naszego procesu diagnostycznego jest trichoskopia, czyli zaawansowane badanie skóry głowy i włosów za pomocą światła spolaryzowanego. To badanie jest niezastąpione w ocenie stanu włosów oraz ilości niezajętych mieszków włosowych. Pozwala na szczegółową analizę kondycji włosów, skóry głowy oraz ujść gruczołów łojowych.
 
Wykonujemy także analizę biotechnologiczną, która znacząco wspiera proces diagnostyczny. Ta technika pozwala na efektywne zdiagnozowanie i, w dłuższej perspektywie, na skuteczne rozwiązanie problemów takich jak wypadanie włosów, łuszczyca czy stany zapalne skóry głowy.
 
Po ustaleniu przyczyny problemów, trycholog przystępuje do opracowania indywidualnego planu terapii. Na tym etapie, pacjent otrzymuje specjalnie dostosowane zalecenia – plan terapii, w tym suplementację, wskazówki dotyczące diety, środki do stosowania miejscowego. Trycholog szczegółowo omawia z pacjentem metody prawidłowej pielęgnacji włosów i skóry głowy oraz przygotowuje kompleksowy protokół zabiegowy.

Wizyta kontrolna u trychologa - Gdańsk

Regularne wizyty kontrolne są kluczowym aspektem każdej terapii trychologicznej w naszej klinice w Gdańsku. Podczas tych wizyt stosujemy trichoskopię, aby dokładnie ocenić obecny stan zdrowia włosów i skóry głowy pacjenta. To pozwala na dokładną analizę skuteczności dotychczasowych działań terapeutycznych, które były skierowane na eliminację problemów trychologicznych. Ta metoda daje nam możliwość dokładnego monitorowania i dostosowywania planu terapii w zależności od indywidualnych potrzeb i postępów pacjenta.

Lekarz trycholog Gdańsk

Zapraszamy do naszych gabinetów w Gdańsku przy ul. Krzywoustego 25 (Gdańsk - Przymorze) oraz ul. Wilczej 1 (Gdańsk – Śródmieście), gdzie przyjmują doświadczeni specjaliści.  

 • Trycholog Monika Semborska specjalizuje się w diagnozowaniu chorób włosów i skóry głowy. Bezustannie się rozwija biorąc udział w Międzynarodowych Kongresach z zakresu trychologii oraz dermatologii. Swoją pracę opiera na szczegółowej diagnostyce trichoskopowej, nowoczesnych metodach terapii a oraz innowacyjnym sprzęcie medycznym. Posiada duże doświadczenie w wykonywaniu specjalistycznych zabiegów, w tym oksybrazji, infuzji tlenowej owłosionej skóry głowy i mezoterapii igłowej skóry głowy.
 • Trycholog Joanna Ryczko Trycholog z wieloletnim doświadczeniem. Trychologia, dermatologia i kosmetologia estetyczna to kierunki i dziedziny nauki, które w sposób holistyczny łączy w swojej pracy wykonując diagnostykę i terapię łysienia, wypadania włosów takich jak: TE, AA, AGA, FAGA, LPP, DLE, starcze, genetyczne, plackowate czy hormonalne u kobiet i mężczyzn w różnym wieku (również dzieci), a także chorobach skóry głowy m.in: łuszczycy, atopowym zapaleniu skóry głowy (AZS), łojotokowym zapaleniu skóry głowy (ŁZS), łojotoku, zapaleniu mieszków włosowych, łupieżu, a także podrażnieniom i swędzeniu. Posiada wszechstronną wiedzę w problematyce włosów i skóry głowy nabytą podczas studiów z zakresu trychologii. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Pracę dyplomową w całości poświęciła problemom trychologicznym. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwalają z powodzeniem dobierać terapie celowane do konkretnego problemu. Komunikatywność, cierpliwość i empatia w stosunku do swoich pacjentów pozwala jej na nawiązanie trwałej relacji. Przywiązuję dużą wagę do precyzji i dokładności wykonywanych zabiegów dbając o komfort pacjenta. Stale poszerza swoją wiedzę. Śledzi najnowsze badania w dziedzinie trychologii, kosmetologii i medycynie estetycznej. Uważa, że spersonalizowane podejście do danego problemu jest gwarancją udanej terapii. Kompetencje praktyczne i merytoryczne prezentuje na bardzo wysokim poziomie.


Jeśli niepokoi Cię kondycja Twoich włosów, borykasz się z wypadaniem włosów, swędzeniem lub łuszczeniem skóry głowy, odwiedź jeden z naszych gdańskich gabinetów Klinika Zdrowego Włosa. Im wcześniej rozpoznamy problem, tym szybciej będziesz mógł/mogła uzyskać satysfakcjonujące efekty terapii. Masz pytania lub wątpliwości? Zapewniamy indywidualne podejście do każdego pacjenta. Zachęcamy do kontaktu z naszym zespołem!

Dlaczego my?
DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW TRYCHOLOGII

Nasi TRYCHOLODZY to wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

99%
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
95%
ZAKOŃCZONYCH TERAPII TRYCHOLOGICZNYCH
105%
ZAANGAŻOWANIA
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Odbyłam w gabinecie całą kurację trychologiczną, jestem bardzo zadowolona. Pani trycholog pomogła mi skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów. Polecam ten gabinet, każdej kobiecie której nadmiernie wypadają włosy.
- Paulina Sz.
Nie mogłam od dłuższego czasu poradzić sobie z łupieżem, stosowałam różne szampony, większość nie pomagała lub tylko na chwilę łagodziła występowanie jego. W końcu zdecydowałam się na odwiedzenie tego gabinetu trychologicznego. Odbyłam w gabinecie kurację trychologiczną i już od 2 miesięcy ani śladu łupieżu. Polecam Panią trycholog, wszystko dokładnie wyjaśniła i co najważniejsze skutecznie pomogła.
- Katarzyna J
Pani trycholog jest osobą komunikatywną. Fantastycznie nawiązuje relację z pacjentem. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania. Bacznie obserwuje i na tej podstawie doradza pakiet zabiegów. Pełen profesjonalizm! Przebieg terapii jest potwierdzony w karcie pacjenta. Mam zatem szczegółową informację na temat użytych preparatów, terminów. Gorąco polecam!
- Agnieszka Ch.
Borykałam się od dłuższego czasu z problemem skóry głowy, na tą Panią Trycholog trafiłam z polecenia znajomej. Było warto, gdyż problem został zażegnany. Jedyne co, cała kuracja troszeczkę kosztowała. Polecam Panią Magdę każdej kobiecie, która ma problem ze skórą głowy.
- Kasia Sz.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokładnie wyjaśniła. Zleciła konkretne badania. Pełen profesjonalizm. Do tego piękny i nowoczesny gabinet.
- Karol K.