GDYNIA
Pon.-Śr. 15 - 19
Czw.-Pt. 10 - 15
Sob: umówione wizyty
Olsztyn
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Gdańsk
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Warszawa
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Zadzwoń do nas
GDYNIA +48 518 651 250
OLSZTYN +48 792 050 616
GDAŃSK +48 792 050 676
WARSZAWA +48 792 050 650
W NASZEJ KLINICE
ODZYSKASZ GĘSTE
I ZDROWE WŁOSY
ZAUFAJ NAM
Jesteśmy ekspertami w dziedzinie trychologii. Od wielu lat zajmujemy się schorzeniami skóry głowy:

Konsultacja trychologiczna

Home / Trychologia / Konsultacja trychologiczna

Niezbędnym elementem jest diagnostyka trychologiczna. Pierwsza wizyta i zabiegi w gabinecie są dużym przeżyciem. Na pierwsze konsultacji przeprowadzamy wnikliwy wywiad w postaci ankiety opracowanej w "Klinika Zdrowego Włosa" i zakładamy kartę pacjenta. Pozwoli nam to na dobór odpowiedniej terapii w gabinecie i w domu , ale również śledzenie postępów terapii.

 

Zapraszamy na konsultację do trychologa, umów się w jednej z naszych placówek – i daj sobie pomóc.

 

Jak przebiega pierwsza konsultacja trychologiczna w naszym gabinecie?
Po przeprowadzeniu wnikliwego wywiadu na temat stanu zdrowia oraz dotychczasowej pielęgnacji skóry głowy, dokładnie analizujemy wyniki badań laboratoryjnych krwi – lub w razie potrzeby kierujemy na potrzebne do pełnej diagnostyki badania. Następnie wykonujemy niezbędne do postawienia prawidłowej diagnozy innowacyjne badanie skóry głowy, mieszków włosowych i włosów – trichoskopię.
Trichoskopia to nieinwazyjna, bezbolesna metoda komputerowego badania skóry głowy i włosów (bez konieczności ich pobierania). Z powodzeniem może być przeprowadzona u dzieci, kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Podczas badania specjalista trycholog ocenia zarówno stan korzenia włosów, ujść mieszków włosowych, jak i otaczającej ich skóry głowy. Badanie jest niezbędne by poznać podłoże schorzeń skóry głowy oraz prawidłowo zweryfikować rodzaj łysienia np.: łysienie telogenowe, plackowate, androgenowe itd. Badanie jest przeznaczone przede wszystkim dla osób, które mają problem skóry np. swędzenie, pieczenie, łojotok, łuszczyca, czy nawracający łupież.

Na podstawie postawionej diagnozy dobieramy najskuteczniejsza terapię, gdzie dokładnie krok po kroku rozpisujemy Tobie jej plan.

 

Nasze terapie zawierają:

 • odpowiednio dobraną sumplementację, wskazania żywieniowe,
 • zasady prawidłowej pielęgnacji, dobraną do kondycji skóry i włosów,
 • terapię trychologiczną (farmakologiczną) do stosowania w domu,
 • specjalistyczne zabiegi trychologiczne dobrane do problemu.

 

Zarezerwuj online Gdynia
Zarezerwuj online Olsztyn
Zarezerwuj online Gdańsk
Zarezerwuj online Warszawa
Nasza 1 lokalizacja:
GDYNIA, Legionów 112 (BUDYNEK ALTUS) lok.2
tel. 518 651 250
Nasza 2 lokalizacja:
OLSZTYN, Lubelska 33 (BUDYNEK SMART CLINIC)
tel. 792 050 616
Nasza 3 lokalizacja:
GDAŃSK, Bolesława Krzywoustego 25
tel. 792 050 676
Nasza 4 lokalizacja:
WARSZAWA, Puławska 233 lokal "Ł" - I piętro
tel. 792 050 650

 Jak przygotować się do pierwszej wizyty u trychologa?

 • Nie myj włosów 12 h przed badaniem.
 • Zastanów się czy w ciągu pół roku zanim nastąpiło nasilone wypadanie włosów spotkało Cię stresujące wydarzenie, choroba z wysoką gorączką, poród.
 • Przyjrzyj się członkom Twojej rodziny. Czy wśród nich występują choroby autoimmunologiczne oraz podobne problemy z wypadaniem włosów, przerzedzeniem, łysieniem?
 • Przygotuj najbardziej aktualne wyniki krwi, szczególnie poziomy żelaza, ferrytyny, TSH, kortyzolu, testosteronu, witaminy D3, witaminy B12.
 • Spisz wszystkie leki, które stosujesz przewlekle oraz takie, które były zażywane do pół roku przed wystąpieniem nasilonego wypadania włosów.
 • Powiedz o wszystkich chorobach przewlekłych i problemach zdrowotnych.
 • Zastanów się, czy w ostatnim czasie nie zastosowano u ciebie znieczulenia ogólnego lub miejscowego oraz antybiotykoterapii.
 • Trycholog może również zapytać o regularność cykli miesiączkowych kobiety oraz stosowanie antykoncepcji hormonalnej.
 • Z pewnością zostaniesz zapytany również o pielęgnację domową. Zanotuj nazwy produktów których używasz, możesz również dostarczyć informację o składzie produktów, zwłaszcza szamponu, którym myjesz włosy.
 • Powiedz o wszystkich kuracjach, które stosowałeś do tej pory.
 • Pomyśl również, jak odpowiedzieć na pytanie dotyczące diety. Czy twoje posiłki są regularne? Czy w twojej diecie znajdują się świeże owoce i warzywa, mięso, ryby, jaja? Czy dostarczasz organizmowi odpowiednią ilość wody? Czy stosujesz jakieś suplementy diety? Jak często jesz produkty wysoko przetworzone lub dania typu fast food?
 • Ostatnie pytanie, które może paść na wizycie to pytanie o styl życia. Zawiera ono informacje dotyczące ilości snu, palenia tytoniu, poziomu stresu.

W zależności od problemu, z którym się zgłosisz, trycholog mniej lub bardziej szczegółowo zapyta o te sprawy. Przygotuj się więc do wizyty, zastanawiając się krótko nad powyższymi pytaniami, a na pewno ułatwi to znalezienie przyczyny problemu. Terapia trychologiczna będzie miała sens tylko wtedy, kiedy postaramy się wyeliminować wszystkie czynniki wewnętrzne, które przyczyniają się do pogorszenia stanu twoich włosów.

Dlaczego my?
DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW TRYCHOLOGII

Nasi TRYCHOLODZY to wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

99%
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
95%
ZAKOŃCZONYCH TERAPII TRYCHOLOGICZNYCH
105%
ZAANGAŻOWANIA
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Odbyłam w gabinecie całą kurację trychologiczną, jestem bardzo zadowolona. Pani trycholog pomogła mi skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów. Polecam ten gabinet, każdej kobiecie której nadmiernie wypadają włosy.
- Paulina Sz.
Nie mogłam od dłuższego czasu poradzić sobie z łupieżem, stosowałam różne szampony, większość nie pomagała lub tylko na chwilę łagodziła występowanie jego. W końcu zdecydowałam się na odwiedzenie tego gabinetu trychologicznego. Odbyłam w gabinecie kurację trychologiczną i już od 2 miesięcy ani śladu łupieżu. Polecam Panią trycholog, wszystko dokładnie wyjaśniła i co najważniejsze skutecznie pomogła.
- Katarzyna J
Pani trycholog jest osobą komunikatywną. Fantastycznie nawiązuje relację z pacjentem. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania. Bacznie obserwuje i na tej podstawie doradza pakiet zabiegów. Pełen profesjonalizm! Przebieg terapii jest potwierdzony w karcie pacjenta. Mam zatem szczegółową informację na temat użytych preparatów, terminów. Gorąco polecam!
- Agnieszka Ch.
Borykałam się od dłuższego czasu z problemem skóry głowy, na tą Panią Trycholog trafiłam z polecenia znajomej. Było warto, gdyż problem został zażegnany. Jedyne co, cała kuracja troszeczkę kosztowała. Polecam Panią Magdę każdej kobiecie, która ma problem ze skórą głowy.
- Kasia Sz.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokładnie wyjaśniła. Zleciła konkretne badania. Pełen profesjonalizm. Do tego piękny i nowoczesny gabinet.
- Karol K.