W NASZEJ KLINICE
ODZYSKASZ GĘSTE
I ZDROWE WŁOSY
ZAUFAJ NAM
Jesteśmy ekspertami w dziedzinie trychologii. Od wielu lat zajmujemy się schorzeniami skóry głowy:

Trycholog Katowice

Home / Trycholog Katowice

Trycholog Katowice

Klinika Zdrowego Włosa w Katowicach to wyjątkowe miejsce na mapie Śląska (ul. Strzeców Bytomskich 4/2A/2, tel. 791 050 654) , gdzie pacjentów z problemami trychologicznymi otacza się profesjonalną opieką medyczną i terapeutyczną. Wykwalifikowani specjaliści niosą kompleksową pomoc z zakresu diagnostyki oraz terapii schorzeń skóry głowy, nadmiernego wypadania włosów.

Odpowiednia terapia opracowana przez doświadczonego trychologa to realna szansa na wzmocnienie kondycji włosów oraz wyeliminowanie problemu łysienia, łuszczycy czy też innych stanów zapalnych skóry głowy. Trychologom z Kliniki Zdrowego Włosa zależy przede wszystkim na trafnym rozpoznaniu źródła problemu u pacjenta, a nie na doraźnym zwalczaniu jego objawów.

Diagnostyka to podstawa skutecznej terapii. W związku z tym przeprowadzamy szereg specjalistycznych badań, m.in. trichoskopię z komputerową oceną TrichoLAB, badania laboratoryjne z krwi. W efekcie szczegółowej diagnostyki możemy opracować optymalny plan terapii.

 

Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się pacjenci trychologiczni? 

 • łysienie androgenowe, plackowate, telogenowe

 • łysienie bliznowaciejące

 • łysienie po porodzie

 • łysienie po COVID

 • nadmierne wypadanie włosów

 • osłabienie kondycji włosów

 • łojotok skóry głowy

 • łupież skóry głowy

 • zapalenie mieszka włosowego

 • łuszczyca skóry głowy

 • atopowe zapalenie skóry głowy

 • grzybica skóry głowy

 • łojotokowe zapalenie skóry głowy

 

Umów wizytę
Wybierz oddział:
Zapisz się na wizytę u naszego specjalisty
Wpisz potrzebne dane - oddzwonimy do Ciebie
Wybierz dzień wizyty
Wpisz swoje imię
Wpisz numer telefonu
Proszę o kontakt
Nasza 1 lokalizacja:
GDYNIA, Al. Zwycięstwa 201 lok.3
tel. 518 651 250
Nasza 2 lokalizacja:
OLSZTYN, Lubelska 33 (BUDYNEK SMART CLINIC)
tel. 792 050 616
Nasza 3 lokalizacja:
GDAŃSK - Przymorze, Bolesława Krzywoustego 25
tel. 792 050 676
Nasza 4 lokalizacja:
GDAŃSK - Śródmieście, Wilcza 1 lok.U6
tel. 792 050 650
Nasza 5 lokalizacja:
KRAKÓW, Zielony Most 6 lok. LU10
tel. 791 050 661
Nasza 6 lokalizacja:
BIAŁYSTOK
Fabryczna 35 lok.U1
tel. 791 050 681
Nasza 7 lokalizacja:
KATOWICE
Strzelców Bytomskich 4/2A/2
tel. 791 050 654

Trychologia Katowice – zgłoś się do nas już dziś!

Dieta, używki, stres, choroby przewlekłe, to tylko niektóre czynniki, które mogą negatywnie wpływać na kondycję owłosionej skóry głowy. Niektóre kosmetyki, wcierki i zabiegi fryzjerskie również nie pozostają obojętne dla stanu zdrowia włosów, dlatego trycholog przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem w celu rozpoznania przyczyny problemu trychologicznego. Może się okazać, że konieczna będzie kompleksowa terapia oraz pomoc dietetyka, psychologa lub endokrynologa. Masz pytania lub wątpliwości? Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy służą profesjonalnym wsparciem.

 

Trycholog Katowice - pierwsza wizyta w gabinecie trychologicznym

Przed pierwszą wizytą u trychologa pamiętaj o kilku zaleceniach:

 • nie myj włosów bezpośrednio przed badaniem (najlepiej zachować kilku/kilkunastogodzinny odstęp czasu)
 • odpowiedz na pytania: czy w ciągu ostatnich 6 miesięcy borykałeś/aś się ze wzmożonym stresem? Czy wystąpiła u Ciebie wysoka gorączka? Czy przechodziłeś/aś zabieg w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą)?
 • czy wypadanie włosów to problem, z którym borykają się członkowie Twojej rodziny? Czy występują u nich choroby autoimmunologiczne?
 • zapisz na kartce nazwy przyjmowanych leków i suplementów, a także stosowane preparaty przeciwko wypadaniu włosów (szampony, odżywki, ampułki, wcierki)
 • weź ze sobą aktualne wyniki badań krwi, poziomu żelaza, ferrytyny, TSH, kortyzolu, testosteronu oraz witamin D3 i B12 (jeśli takowymi dysponujesz)

W trakcie pierwszej wizyty w naszej Klinice:

 • zakładamy kartę pacjenta
 • wykonujemy badania komputerowo-obrazowe skóry głowy, mieszków włosowych oraz włosów
 • opracowujemy plan terapii na najbliższe miesiące.

 

Badania i diagnostyka w Klinice trychologii Katowice

Diagnostyka odgrywa ważną rolę w eliminowaniu problemów o podłożu trychologicznym. W katowickim gabinecie przeprowadzamy m.in. trichoskopię. Jest to nieoceniona metoda komputerowego badania skóry głowy i włosów za pomocą światła spolaryzowanego. Takie badanie pozwala uzyskać rzetelne dane dotyczące kondycji włosów oraz ilości pustych ujść mieszków włosowych. Dodatkowo umożliwia dogłębną analizę skóry i ujść gruczołów łojowych.

Wykonujemy również analizę biotechnologiczną, która usprawnia proces diagnostyczny, a w dalszej perspektywie daje możliwość uporania się z wypadaniem włosów, łuszczycą czy stanem zapalnym skóry głowy raz na zawsze.

Kiedy trycholog pozna źródło problemu trychologicznego, może przejść do kolejnego kroku, czyli dopasowania indywidualnego planu terapii. Na tym etapie przygotowywane są specjalne zalecenia, suplementacja czy też wskazania żywieniowe. Trycholog omawia z pacjentem zasady prawidłowej pielęgnacji włosów i skóry głowy oraz spisuje protokoły zabiegowe.

 

Wizyta kontrolna u trychologa - Katowice

Cykliczne sprawdzanie postępów terapii, to nieodzowny element procesu terapii trychologicznej. Trichoskopia pozwala ocenić aktualną kondycję zdrowotną włosów oraz skóry głowy u pacjenta, z uwzględnieniem efektywności przeprowadzonych dotychczas działań mających na celu wyeliminowanie problemów o podłożu trychologicznym.

 

Lekarz trycholog Katowice

Zapraszamy do naszego gabinetu w Katowicach znajdującego się przy ul. Strzelców Bytomskich 4/2A/2, gdzie przyjmuje trycholog Klaudia Hunger – wykładowca akademicki w Akademii Górnośląskiej, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku Trychologia w Esthetic Institute oraz absolwentka GWSH w Katowicach. Od lat opracowuje holistyczne oraz indywidualne plany terapeutyczne dla pacjentów borykających się z chorobami trychologicznymi. Swoją pracę dyplomową poświęciła tematowi wpływu łuszczycy na codzienne funkcjonowanie z uwzględnieniem korzystania z zabiegów pielęgnacyjnych. Stale podnosi swoje kwalifikacje, bierze udział w szkoleniach branżowych, unowocześnia stosowane metody terapii.

Martwi Cię kondycja włosów lub skóry głowy? Umów się na wizytę w katowickim, nowoczesnym gabinecie trychologicznym Klinika Zdrowego Włosa w Katowicach. Z przyjemnością przygotujemy dla Ciebie optymalny plan terapii, abyś znów mógł/mogła cieszyć się pięknymi, włosami i zdrową skórą głowy. Serdecznie zapraszamy!

Dlaczego my?
DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW TRYCHOLOGII

Nasi TRYCHOLODZY to wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

99%
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
95%
ZAKOŃCZONYCH TERAPII TRYCHOLOGICZNYCH
105%
ZAANGAŻOWANIA
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Odbyłam w gabinecie całą kurację trychologiczną, jestem bardzo zadowolona. Pani trycholog pomogła mi skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów. Polecam ten gabinet, każdej kobiecie której nadmiernie wypadają włosy.
- Paulina Sz.
Nie mogłam od dłuższego czasu poradzić sobie z łupieżem, stosowałam różne szampony, większość nie pomagała lub tylko na chwilę łagodziła występowanie jego. W końcu zdecydowałam się na odwiedzenie tego gabinetu trychologicznego. Odbyłam w gabinecie kurację trychologiczną i już od 2 miesięcy ani śladu łupieżu. Polecam Panią trycholog, wszystko dokładnie wyjaśniła i co najważniejsze skutecznie pomogła.
- Katarzyna J
Pani trycholog jest osobą komunikatywną. Fantastycznie nawiązuje relację z pacjentem. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania. Bacznie obserwuje i na tej podstawie doradza pakiet zabiegów. Pełen profesjonalizm! Przebieg terapii jest potwierdzony w karcie pacjenta. Mam zatem szczegółową informację na temat użytych preparatów, terminów. Gorąco polecam!
- Agnieszka Ch.
Borykałam się od dłuższego czasu z problemem skóry głowy, na tą Panią Trycholog trafiłam z polecenia znajomej. Było warto, gdyż problem został zażegnany. Jedyne co, cała kuracja troszeczkę kosztowała. Polecam Panią Magdę każdej kobiecie, która ma problem ze skórą głowy.
- Kasia Sz.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokładnie wyjaśniła. Zleciła konkretne badania. Pełen profesjonalizm. Do tego piękny i nowoczesny gabinet.
- Karol K.