GDYNIA
Pon.-Śr. 15 - 19
Czw.-Pt. 10 - 15
Sob: umówione wizyty
Olsztyn
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Gdańsk
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Zadzwoń do nas
GDYNIA +48 518 651 250
OLSZTYN +48 792 050 616
GDAŃSK +48 792 050 676
W NASZEJ KLINICE
ODZYSKASZ GĘSTE
I ZDROWE WŁOSY
ZAUFAJ NAM
Jesteśmy ekspertami w dziedzinie trychologii. Od wielu lat zajmujemy się schorzeniami skóry głowy:

Łysienie całkowite

Jednym ze schorzeń skóry głowy jest łysienie całkowite. Przyczyny tej dolegliwości są niejasne. Zwykle ma podłoże autoimmunologiczne, a w niektórych odmianach genetyczne. Zdarza się, że przypadłość wynika z innych chorób, np. nowotworu, dlatego istotne jest, by osoba chora odbyła szczegółowe badania. Łysienie całkowite jest rzadko spotykane – dotyczy ok. 1% osób w gabinetach trychologicznych.  

Łysienie całkowite dotyka całego ciała, łącznie z brwiami i rzęsami. W zależności od rodzaju problemu, włosy mogą wypadać stopniowo lub nigdy nie wyrosnąć – zdarza się, że niemowlęta rodzą się już bez nich. Łysienie całkowite bywa też sprzężone z problemami paznokci, a także niedostatecznym rozwojem gruczołów łojowych.

Wrodzonemu częściowemu brakowi owłosienia towarzyszyć mogą zaś zaburzenia w rozwoju płciowym. Trycholog, który podejrzewa łysienie całkowite, zaleca szereg badań dotyczących ogólnego stanu zdrowia osoby cierpiącej. Całkowita bądź częściowa utrata owłosienia może bowiem być oddzielną jednostką chorobową lub też objawem innej choroby. Zdarza się, że łysienie całkowite ujawnia się jako symptom nowotworu.

Łysienie całkowite występuje w kilku różniących się od siebie wariantach:
 

  • Wrodzony całkowity brak owłosienia – w którym dziecko przychodzi na świat bez włosów na całym ciele.
  • Dominujący brak owłosienia – łysienie ma podłoże genetyczne, może obejmować całe ciało chorego lub tylko skórę głowy, włosy wypadają stopniowo, poczynając od pierwszych lat życia przez kulminację w okresie dojrzewania do ok. 20 r.ż.
  • Wrodzony częściowy brak owłosienia w formie rozlanej – w którym łysienie dotyczy rozległych powierzchni skóry.
  • Wrodzony częściowy brak owłosienia w formie ograniczonej – łysienie dotyka tylko skóry głowy, u kobiet czasem spotykane jest w obszarze pach lub wzgórka łonowego.
  • Wrodzone słabe owłosienie – objawiające się trwałym przerzedzeniem włosów.


TERAPIA

Osoby cierpiące na łysienie całkowite należy przede wszystkim kompleksowo zdiagnozować w poszukiwaniu przyczyn schorzenia. Terapia na łysienie całkowite polega na eliminacji przyczyny. Natomiast nie ma jeszcze środków, które pomogłyby zwalczyć łysienie całkowite. W niektórych przypadkach trycholog proponuje przeszczepy włosów.

Dlaczego my?
DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW TRYCHOLOGII

Nasi TRYCHOLODZY to wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

99%
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
95%
WYLECZONYCH PACJENTÓW
105%
ZAANGAŻOWANIA
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Odbyłam w gabinecie całą kurację trychologiczną, jestem bardzo zadowolona. Pani trycholog pomogła mi skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów. Polecam ten gabinet, każdej kobiecie której nadmiernie wypadają włosy.
- Paulina Sz.
Nie mogłam od dłuższego czasu poradzić sobie z łupieżem, stosowałam różne szampony, większość nie pomagała lub tylko na chwilę łagodziła występowanie jego. W końcu zdecydowałam się na odwiedzenie tego gabinetu trychologicznego. Odbyłam w gabinecie kurację trychologiczną i już od 2 miesięcy ani śladu łupieżu. Polecam Panią trycholog, wszystko dokładnie wyjaśniła i co najważniejsze skutecznie pomogła.
- Katarzyna J
Pani trycholog jest osobą komunikatywną. Fantastycznie nawiązuje relację z pacjentem. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania. Bacznie obserwuje i na tej podstawie doradza pakiet zabiegów. Pełen profesjonalizm! Przebieg leczenia jest potwierdzony w karcie pacjenta. Mam zatem szczegółową informację na temat użytych preparatów, terminów. Gorąco polecam!
- Agnieszka Ch.
Borykałam się od dłuższego czasu z problemem skóry głowy, na tą Panią Trycholog trafiłam z polecenia znajomej. Było warto, gdyż problem został zażegnany. Jedyne co, cała kuracja troszeczkę kosztowała. Polecam Panią Magdę każdej kobiecie, która ma problem ze skórą głowy.
- Kasia Sz.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokładnie wyjaśniła. Zleciła konkretne badania. Pełen profesjonalizm. Do tego piękny i nowoczesny gabinet.
- Karol K.