GDYNIA
Pon.-Śr. 15 - 19
Czw.-Pt. 10 - 15
Sob: umówione wizyty
Olsztyn
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Gdańsk
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Zadzwoń do nas
GDYNIA +48 518 651 250
OLSZTYN +48 792 050 616
GDAŃSK +48 792 050 676
W NASZEJ KLINICE
ODZYSKASZ GĘSTE
I ZDROWE WŁOSY
ZAUFAJ NAM
Jesteśmy ekspertami w dziedzinie trychologii. Od wielu lat zajmujemy się schorzeniami skóry głowy:

Łysienie bliznowaciejące

Łysienie bliznowaciejące to rzadka odmiana liszaja płaskiego mieszkowego, której skutkiem jest trwała utrata włosów w obrębie okolicy czołowej i skroniowej. We wczesnej fazie choroby pojawiają się okołomieszkowe zmiany rumieniowe oraz nadmierne rogowacenie.

Występuje stan zapalny, w wyniku którego dochodzi do utraty włosów terminalnych i mieszkowych w obszarze czołowo-skroniowym. Rozwijaniu się zmian skórnych towarzyszą objawy takie jak świąd, pieczenie, ból w obszarze skóry głowy, którego nasilenie wzrasta przy dotyku włosów.

W rzadszych przypadkach zmiany obejmują skórę za uszami, na ciemieniu i potylicy. Możliwe jest wystąpienie objawów w obrębie brwi i rzęs. U części pacjentów cierpiących na łysienie bliznowaciejące może dojść do utraty owłosienia na innych niż głowa obszarach, takich jak pachy, pachwiny, okolica łonowa. W przypadku objęcia przez proces chorobowy mieszków włosowych na twarzy może dojść do wystąpienia zmian skórnych w tej części ciała. U chorych, u których wystąpiły tego rodzaju objawy, schorzenie może się rozwijać szybciej i przebiegać w cięższy sposób.

W przebiegu diagnostyki łysienia bliznowaciejącego ważne jest zastosowanie badania trichoskopowego, w trakcie którego można odnaleźć charakterystyczne objawy schorzenia: zaczerwienienie wskazujące na okołomieszkowe zapalenie, a także rogowacenie.

PRZYCZYNY ŁYSIENIA BLIZNOWACIEJĄCEGO

Przyczyny występowania tego schorzenia nie zostały do tej pory precyzyjnie określone. Wskazuje się wśród nich zaburzenia genetyczne, czynniki zewnętrzne (promieniowanie jonizujące, oparzenia termiczne i chemiczne, urazy mechaniczne), guzy, choroby zakaźne (czyraki, trąd, kiła, półpasiec, zarażenia dermatofitami), a także inne schorzenia, takie jak krostowica eozynofilowa, liszaj twardzinowy i zanikowy, sarkoidoza, twardzina ograniczona, toczeń rumieniowaty, skrobiawica, pemfigoid bliznowaciejący.

TERAPIA

Zwykle opiera się na stosowaniu preparatów miejscowych, które mają na celu zahamowanie rozwoju utraty włosów oraz wzmocnienie i zagęszczenie aktywnych jeszcze mieszków włosowych. W praktyce terapeutycznej stosuje się także zabiegi chirurgiczne. Mają one na celu usunięcie zbliznowaciałej tkanki i wszczepienie na jej miejsce płata owłosionej skóry lub włosów.

Dlaczego my?
DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW TRYCHOLOGII

Nasi TRYCHOLODZY to wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

99%
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
95%
WYLECZONYCH PACJENTÓW
105%
ZAANGAŻOWANIA
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Odbyłam w gabinecie całą kurację trychologiczną, jestem bardzo zadowolona. Pani trycholog pomogła mi skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów. Polecam ten gabinet, każdej kobiecie której nadmiernie wypadają włosy.
- Paulina Sz.
Nie mogłam od dłuższego czasu poradzić sobie z łupieżem, stosowałam różne szampony, większość nie pomagała lub tylko na chwilę łagodziła występowanie jego. W końcu zdecydowałam się na odwiedzenie tego gabinetu trychologicznego. Odbyłam w gabinecie kurację trychologiczną i już od 2 miesięcy ani śladu łupieżu. Polecam Panią trycholog, wszystko dokładnie wyjaśniła i co najważniejsze skutecznie pomogła.
- Katarzyna J
Pani trycholog jest osobą komunikatywną. Fantastycznie nawiązuje relację z pacjentem. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania. Bacznie obserwuje i na tej podstawie doradza pakiet zabiegów. Pełen profesjonalizm! Przebieg leczenia jest potwierdzony w karcie pacjenta. Mam zatem szczegółową informację na temat użytych preparatów, terminów. Gorąco polecam!
- Agnieszka Ch.
Borykałam się od dłuższego czasu z problemem skóry głowy, na tą Panią Trycholog trafiłam z polecenia znajomej. Było warto, gdyż problem został zażegnany. Jedyne co, cała kuracja troszeczkę kosztowała. Polecam Panią Magdę każdej kobiecie, która ma problem ze skórą głowy.
- Kasia Sz.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokładnie wyjaśniła. Zleciła konkretne badania. Pełen profesjonalizm. Do tego piękny i nowoczesny gabinet.
- Karol K.