GDYNIA
Pon.-Śr. 15 - 19
Czw.-Pt. 10 - 15
Sob: umówione wizyty
Olsztyn
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Gdańsk
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Warszawa
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Zadzwoń do nas
GDYNIA +48 518 651 250
OLSZTYN +48 792 050 616
GDAŃSK +48 792 050 676
WARSZAWA +48 792 050 650
W NASZEJ KLINICE
ODZYSKASZ GĘSTE
I ZDROWE WŁOSY
ZAUFAJ NAM
Jesteśmy ekspertami w dziedzinie trychologii. Od wielu lat zajmujemy się schorzeniami skóry głowy:

Łysienie telogenowe

Home / Twój problem / Łysienie / Łysienie telogenowe

Jeżeli zauważasz nadmierne wypadanie i osłabianie włosów, a na skórze głowy zaczynają pojawiać się przerzedzenia. W ciągu ostatniego pół roku chorowałeś/chorowałaś na COVID-19 i nagle włosy lecą garściami. Nie bagatelizuj problemu, ponieważ to nie tylko defekt wizualny, ale może to być sygnał ostrzegawczy z wnętrza ciała, znak, że w naszym ciele dzieje się coś niekoniecznie dobrego. Daj sobie pomóc.

 

Im wcześniej po rozpoczniesz terapię, po ustaleniu rozpoznania, tym jej efekty mogą być lepsze, dające więcej szans na rozwiązanie problemu.

 

W problemie grzybicy skóry głowy bardzo ważna jest konsultacja z trychologiem, który wykona badanie trichoskopowe skóry głowy oraz zleci szczegółowe badania diagnostyczne, co pozwoli to na prawidłowe rozpoznanie problemu i kwalifikacji do indywidualnej terapii trychologicznej.

 

Wypadanie włosów może powodować stopniowe ich przerzedzanie, jak również w wielu przypadkach całkowite wyłysienie. Nie martw się, ponieważ nie każda nadmierna utrata włosów jest nieodwracalna.

 

Trycholog przyjmujący w naszej placówce, specjalizuje się w terapiach łysienia telogenowego i zagęszczających włosy. Biorąc pod uwagę płeć, rodzaj łysienia czy też oczekiwania na przyszłość pacjenta -specjalista od włosów doradzi najlepszą metodę.

 

Nie zwlekaj i daj sobie pomóc. Umów się telefonicznie lub online na wizytę trychologiczną, w jednym z naszych oddziałów w Gdańsku, Olsztynie lub Gdyni.

 

Na czym polega terapia w problemie łysienia telogenowego?
Praktykujemy wiele metod hamujących wypadanie i zagęszczania włosów – miejscowe terapie trychologiczne (farmakologiczne) lub niechirurgiczne zabiegi stymulujące porost. Stosujemy innowacyjne zabiegi niechirurgiczne takie jak m.in.: peptydowe zagęszczeni włosów Dr. Cyj Hair Filler, mezoterapię igłową skóry głowy , czy też infuzję tlenową i laseroterapię. Metody zagęszczania dostosowujemy do płci oraz stadium zaawansowania łysienia. Jednocześnie diagnozując i zwalczając przyczynę łysienia.

 

Jakie są przyczyny powstawania łysienia telogenowego?
Na ten typ łysienia najbardziej narażone są kobiety mające problemy hormonalne, zwłaszcza związane z porodem i przyjmowaniem doustnych środków antykoncepcyjnych (i to one właśnie najczęściej zgłaszają się z tym problemem). Większą szansę na tę dolegliwość mają także osoby narażone na rozmaite stresy, choroby - zwłaszcza przewlekłe, prowadzące mało higieniczny tryb życia, nie dbające o dietę, a także stykające się w pracy z toksycznymi substancjami (np. farbami i barwnikami) i metalami ciężkimi.

Zarezerwuj online Gdynia
Zarezerwuj online Olsztyn
Zarezerwuj online Gdańsk
Zarezerwuj online Warszawa
Nasza 1 lokalizacja:
GDYNIA, Legionów 112 (BUDYNEK ALTUS) lok.2
tel. 518 651 250
Nasza 2 lokalizacja:
OLSZTYN, Lubelska 33 (BUDYNEK SMART CLINIC)
tel. 792 050 616
Nasza 3 lokalizacja:
GDAŃSK, Bolesława Krzywoustego 25
tel. 792 050 676
Nasza 4 lokalizacja:
WARSZAWA, Puławska 233 lokal "Ł" - I piętro
tel. 792 050 650
Dlaczego my?
DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW TRYCHOLOGII

Nasi TRYCHOLODZY to wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

99%
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
95%
ZAKOŃCZONYCH TERAPII TRYCHOLOGICZNYCH
105%
ZAANGAŻOWANIA
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Odbyłam w gabinecie całą kurację trychologiczną, jestem bardzo zadowolona. Pani trycholog pomogła mi skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów. Polecam ten gabinet, każdej kobiecie której nadmiernie wypadają włosy.
- Paulina Sz.
Nie mogłam od dłuższego czasu poradzić sobie z łupieżem, stosowałam różne szampony, większość nie pomagała lub tylko na chwilę łagodziła występowanie jego. W końcu zdecydowałam się na odwiedzenie tego gabinetu trychologicznego. Odbyłam w gabinecie kurację trychologiczną i już od 2 miesięcy ani śladu łupieżu. Polecam Panią trycholog, wszystko dokładnie wyjaśniła i co najważniejsze skutecznie pomogła.
- Katarzyna J
Pani trycholog jest osobą komunikatywną. Fantastycznie nawiązuje relację z pacjentem. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania. Bacznie obserwuje i na tej podstawie doradza pakiet zabiegów. Pełen profesjonalizm! Przebieg terapii jest potwierdzony w karcie pacjenta. Mam zatem szczegółową informację na temat użytych preparatów, terminów. Gorąco polecam!
- Agnieszka Ch.
Borykałam się od dłuższego czasu z problemem skóry głowy, na tą Panią Trycholog trafiłam z polecenia znajomej. Było warto, gdyż problem został zażegnany. Jedyne co, cała kuracja troszeczkę kosztowała. Polecam Panią Magdę każdej kobiecie, która ma problem ze skórą głowy.
- Kasia Sz.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokładnie wyjaśniła. Zleciła konkretne badania. Pełen profesjonalizm. Do tego piękny i nowoczesny gabinet.
- Karol K.