GDYNIA
Pon.-Śr. 15 - 19
Czw.-Pt. 10 - 15
Sob: umówione wizyty
Olsztyn
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Gdańsk
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Warszawa
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Zadzwoń do nas
GDYNIA +48 518 651 250
OLSZTYN +48 792 050 616
GDAŃSK +48 792 050 676
WARSZAWA +48 792 050 650
W NASZEJ KLINICE
ODZYSKASZ GĘSTE
I ZDROWE WŁOSY
ZAUFAJ NAM
Jesteśmy ekspertami w dziedzinie trychologii. Od wielu lat zajmujemy się schorzeniami skóry głowy:

Łysienie plackowate

Home / Twój problem / Łysienie / Łysienie plackowate

Jeżeli zauważyłeś/zauważyłaś zmiany na skórze głowy w postaci tzw. ,,łysych placków’’ lub bardzo mocne wypadanie włosów. Nie bagatelizuj problemu, ponieważ to nie tylko defekt wizualny, ale może to być sygnał ostrzegawczy z wnętrza ciała, znak, że w naszym ciele dzieje się coś niekoniecznie dobrego. Natomiast widoczne przerzedzenia na skórze głowy bardzo często wywołują u pacjentów dyskomfort, niekiedy problem może doprowadzić do całkowitej utraty włosów. Daj sobie pomóc.

 

Im wcześniej po rozpoczniesz terapię, po ustaleniu rozpoznania, tym jej efekty mogą być lepsze, dające więcej szans na rozwiązanie problemu.

 

W problemie łysienia plackowatego niezbędna jest pierwsza konsultacja z trychologiem, na której specjalista od włosów dokładnie zbada Twoje włosy, oceni ilość i stan mieszków włosowych, zleci badania diagnostyczne krwi - na tej podstawie dobierze indywidualnie dobraną terapię stymulującą, hamując proces wypadania włosów.

 

Trycholog przyjmujący w naszej placówce, specjalizuje się w terapiach łysienia plackowatego i zagęszczających włosy. Biorąc pod uwagę płeć, rodzaj łysienia czy też oczekiwania na przyszłość pacjenta - doradzi najlepszą metodę.

 

Nie zwlekaj i daj sobie pomóc. Umów się telefonicznie lub online na wizytę trychologiczną, w jednym z naszych oddziałów w Gdańsku, Olsztynie lub Gdyni.

 

Na czym polega terapia w problemie łysienia plackowatego?
Najczęściej stosowane przez nas terapie u pacjentów zmagających się z problemem łysienia plackowatego to miejscowe terapie trychologiczne (farmakologiczne) lub niechirurgiczne zabiegi stymulujące porost. Stosujemy innowacyjne zabiegi niechirurgiczne takie jak m.in.: peptydowe zagęszczanie włosów Dr. Cyj Hair Filler, mezoterapię igłową skóry głowy , infuzję tlenową i laseroterapię. Metoda dostosowana jest indywidualnie do stopnia zaawansowania problemu, by skutecznie zahamować łysienie i stymulować ubytki włosów do wzrostu.

 

Jakie są przyczyny powstawania łysienia plackowatego?
Problem ten jest rzadko kojarzony z jakimikolwiek wewnętrznymi lub zewnętrznymi problemami medycznymi. Jednak w rzeczywistości można znaleźć wiele chorób czy działań zewnętrznych, wewnętrznych, które przyczynią się do powstawania łysienia plackowatego lub będą jego następstwem. Tendencje do tego schorzenia możemy dziedziczyć w genach. U większości osób chorujących przyczyną alopeci areata jest rozwój chorób autoimmunologicznych. Najnowsze badania dowodzą, że w wyniku choroby autoimmunologicznej pośredniczonej przez limfocyty T, następuje tak zwana utrata uprzywilejowania immunologicznego.

Zarezerwuj online Gdynia
Zarezerwuj online Olsztyn
Zarezerwuj online Gdańsk
Zarezerwuj online Warszawa
Nasza 1 lokalizacja:
GDYNIA, Legionów 112 (BUDYNEK ALTUS) lok.2
tel. 518 651 250
Nasza 2 lokalizacja:
OLSZTYN, Lubelska 33 (BUDYNEK SMART CLINIC)
tel. 792 050 616
Nasza 3 lokalizacja:
GDAŃSK, Bolesława Krzywoustego 25
tel. 792 050 676
Nasza 4 lokalizacja:
WARSZAWA, Puławska 233 lokal "Ł" - I piętro
tel. 792 050 650
Dlaczego my?
DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW TRYCHOLOGII

Nasi TRYCHOLODZY to wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

99%
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
95%
ZAKOŃCZONYCH TERAPII TRYCHOLOGICZNYCH
105%
ZAANGAŻOWANIA
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Odbyłam w gabinecie całą kurację trychologiczną, jestem bardzo zadowolona. Pani trycholog pomogła mi skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów. Polecam ten gabinet, każdej kobiecie której nadmiernie wypadają włosy.
- Paulina Sz.
Nie mogłam od dłuższego czasu poradzić sobie z łupieżem, stosowałam różne szampony, większość nie pomagała lub tylko na chwilę łagodziła występowanie jego. W końcu zdecydowałam się na odwiedzenie tego gabinetu trychologicznego. Odbyłam w gabinecie kurację trychologiczną i już od 2 miesięcy ani śladu łupieżu. Polecam Panią trycholog, wszystko dokładnie wyjaśniła i co najważniejsze skutecznie pomogła.
- Katarzyna J
Pani trycholog jest osobą komunikatywną. Fantastycznie nawiązuje relację z pacjentem. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania. Bacznie obserwuje i na tej podstawie doradza pakiet zabiegów. Pełen profesjonalizm! Przebieg terapii jest potwierdzony w karcie pacjenta. Mam zatem szczegółową informację na temat użytych preparatów, terminów. Gorąco polecam!
- Agnieszka Ch.
Borykałam się od dłuższego czasu z problemem skóry głowy, na tą Panią Trycholog trafiłam z polecenia znajomej. Było warto, gdyż problem został zażegnany. Jedyne co, cała kuracja troszeczkę kosztowała. Polecam Panią Magdę każdej kobiecie, która ma problem ze skórą głowy.
- Kasia Sz.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokładnie wyjaśniła. Zleciła konkretne badania. Pełen profesjonalizm. Do tego piękny i nowoczesny gabinet.
- Karol K.