GDYNIA
Pon.-Śr. 15 - 19
Czw.-Pt. 10 - 15
Sob: umówione wizyty
Olsztyn
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Gdańsk
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Warszawa
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Zadzwoń do nas
GDYNIA +48 518 651 250
OLSZTYN +48 792 050 616
GDAŃSK +48 792 050 676
WARSZAWA +48 792 050 650
W NASZEJ KLINICE
ODZYSKASZ GĘSTE
I ZDROWE WŁOSY
ZAUFAJ NAM
Jesteśmy ekspertami w dziedzinie trychologii. Od wielu lat zajmujemy się schorzeniami skóry głowy:

Łysienie u dzieci i nastolatków

Home / Twój problem / Łysienie u dzieci i nastolatków

Łysienie u dzieci może występować w wieku niemowlęcym, u dzieci starszych oraz także w okresie dojrzewania. Ogromne ilości włosów na poduszce po spaniu, słabe i łamliwe włosy – w porównaniu do rówieśników, prześwity na czubku głowy, masowe wypadanie włosów podczas czesania to tylko niektóre z możliwych objawów łysienia u dzieci i nastolatków.

Terapie u dzieci i nastolatków zależy od przyczyny łysienia. Bardzo ważna jest szczegółowa diagnostyka. Nasza klinika oferuje kompleksową diagnostykę, w ramach której specjalista wykona szczegółowe bezbolesne badanie trichoskopowe skóry głowy oraz inne badania diagnostyczne – pozwoli to na prawidłowe rozpoznanie problemu i kwalifikacji do indywidualnej terapii trychologicznej w naszym gabinecie.

 

Klinika Zdrowego Włosa Medical Hair proponuje młodszym pacjentom zabiegi opartych na najnowszych technologiach, gdzie stale są wprowadzane do oferty nowe metody do walki z wypadaniem włosów i ich zagęszczania. W ofercie znajdziemy m.in.: bezbolesny i przyjemny zabieg infuzji tlenowej z komórkami macierzystymi lub farmakologiczne zagęszczanie za pomocą specjalnych środków trychologicznych do stosowania w domu.


Do najczęściej występujących problemów związanych z łysieniem u dzieci i nastolatków możemy zaliczyć.

  • Łysienie plackowate to przewlekła choroba zapalna obejmująca mieszki włosowe. Utrata włosów zachodzi przez toczący się w bezpośrednim otoczeniu mieszków przewlekły proces zapalny. Nie do końca znana jest jednak przyczyna łysienia plackowatego. Przyjmuje się podłoże psychogenne (stany napięcia emocjonalnego dla dziecka), podłoże autoimmunologiczne (współistnienie niktórych chorób autoimmunologicznych np. chorób tarczycy), a także podłoże genetyczne (około 30% chorych ma dodatni wywiad rodzinny).
  • Łysienie mechaniczne, którego przyczyną najczęściej są wspomniane ściśle związanych kucyki, opaski, spinki w części czołowo-skroniowej. Tego problemu doświadczają zazwyczaj dziewczynki w wieku 5-7 lat, kiedy rodzice za mocno naciągają różnego rodzaju akcesoria na włosach dziecka. Powstaje wtedy odmiana tzw. łysienia opaskowego, kiedy pierwsza linia włosów dziecka zaczyna się przesuwać (1-3) cm w tył. Ten typ łysienia najczęściej objawia się wypadaniem włosów czołowo-skroniowych.
  • Łysienie telogenowe, charakteryzuje się tym, że większa ilość w fazie wzrostu włosa wchodzi w fazę wypadania. Do wypadania włosów może dojść kilka miesięcy od wystąpienia czynnika szkodliwego. Przyczyn łysienia telogenowego może być jednocześnie kilka, jednak po usunięciu przyczyny i wdrożeniu odpowiedniej kuracji odbudowującej cebulki włosów, zwykle zaczynają odrastać.
    Łysienie o rzadszej etiologii, m.in.: grzybica owłosionej skóry głowy, czy choroby genetyczne.

Umów się telefonicznie lub online na wizytę trychologiczną, w jednym z naszych oddziałów w Warszawie, Gdańsku, Gdyni lub Olsztynie.

Zarezerwuj online Gdynia
Zarezerwuj online Olsztyn
Zarezerwuj online Gdańsk
Zarezerwuj online Warszawa
Nasza 1 lokalizacja:
GDYNIA, Legionów 112 (BUDYNEK ALTUS) lok.2
tel. 518 651 250
Nasza 2 lokalizacja:
OLSZTYN, Lubelska 33 (BUDYNEK SMART CLINIC)
tel. 792 050 616
Nasza 3 lokalizacja:
GDAŃSK, Bolesława Krzywoustego 25
tel. 792 050 676
Nasza 4 lokalizacja:
WARSZAWA, Puławska 233 lokal "Ł" - I piętro
tel. 792 050 650
Dlaczego my?
DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW TRYCHOLOGII

Nasi TRYCHOLODZY to wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

99%
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
95%
ZAKOŃCZONYCH TERAPII TRYCHOLOGICZNYCH
105%
ZAANGAŻOWANIA
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Odbyłam w gabinecie całą kurację trychologiczną, jestem bardzo zadowolona. Pani trycholog pomogła mi skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów. Polecam ten gabinet, każdej kobiecie której nadmiernie wypadają włosy.
- Paulina Sz.
Nie mogłam od dłuższego czasu poradzić sobie z łupieżem, stosowałam różne szampony, większość nie pomagała lub tylko na chwilę łagodziła występowanie jego. W końcu zdecydowałam się na odwiedzenie tego gabinetu trychologicznego. Odbyłam w gabinecie kurację trychologiczną i już od 2 miesięcy ani śladu łupieżu. Polecam Panią trycholog, wszystko dokładnie wyjaśniła i co najważniejsze skutecznie pomogła.
- Katarzyna J
Pani trycholog jest osobą komunikatywną. Fantastycznie nawiązuje relację z pacjentem. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania. Bacznie obserwuje i na tej podstawie doradza pakiet zabiegów. Pełen profesjonalizm! Przebieg terapii jest potwierdzony w karcie pacjenta. Mam zatem szczegółową informację na temat użytych preparatów, terminów. Gorąco polecam!
- Agnieszka Ch.
Borykałam się od dłuższego czasu z problemem skóry głowy, na tą Panią Trycholog trafiłam z polecenia znajomej. Było warto, gdyż problem został zażegnany. Jedyne co, cała kuracja troszeczkę kosztowała. Polecam Panią Magdę każdej kobiecie, która ma problem ze skórą głowy.
- Kasia Sz.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokładnie wyjaśniła. Zleciła konkretne badania. Pełen profesjonalizm. Do tego piękny i nowoczesny gabinet.
- Karol K.