GDYNIA
Pon.-Śr. 15 - 19
Czw.-Pt. 10 - 15
Sob: umówione wizyty
Olsztyn
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Gdańsk
Pon.-Śr. 14 - 20
Czw.-Pt. 10 - 18
Sob: umówione wizyty
Zadzwoń do nas
GDYNIA +48 518 651 250
OLSZTYN +48 792 050 616
GDAŃSK +48 792 050 676
W NASZEJ KLINICE
ODZYSKASZ GĘSTE
I ZDROWE WŁOSY
ZAUFAJ NAM
Jesteśmy ekspertami w dziedzinie trychologii. Od wielu lat zajmujemy się schorzeniami skóry głowy:

Łysienie telogenowe

Jeśli widzisz od dłuższego czasu nadmierne wypadanie włosów, radzimy skontaktować się z trychologiem – który pomoże ustalić kluczową przyczynę problemu. Diagnostyka ma różne etapy, a najważniejszym z nich jest szczegółowy wywiad. Ze względu na to, że pierwsze objawy łysienia telogenowego pojawiają się w ciągu kilku miesięcy, nawet pół roku od sytuacji, która mogła je wywołać.

Następny etap to badania laboratoryjne oraz trichoskopia skóry głowy.

Na ten typ łysienia najbardziej narażone są kobiety mające problemy hormonalne, zwłaszcza związane z porodem i przyjmowaniem doustnych środków antykoncepcyjnych (i to one właśnie najczęściej zgłaszają się do lekarzy z tym problemem. Większą szansę na tę dolegliwość mają także osoby narażone na rozmaite stresy, zwłaszcza przewlekłe, prowadzące mało higieniczny tryb życia, nie dbające o dietę, a także stykające się w pracy z toksycznymi substancjami (np. farbami i barwnikami) i metalami ciężkimi.

PRZYCZYNY ŁYSIENIA TELOGENOWEGO

 

 • Intensywne osłabienie organizmu m.in.: zatrucia pokarmowe, infekcje, choroby zakaźne, wysoka gorączka, operacja, poród.
 • Stres.
 • Niedobory żywieniowe, wynikające ze stosowania diet nisko – białkowych.
 • Niedobory pierwiastkowe m.in.: wit D3, wit.B12, żelazo, ferrytyna.
 • Zaburzenia hormonalne – poporodowe, a także niedoczynność i nadczynność tarczycy oraz problemy z przysadką mózgową.
 • Zatrucia metalami ciężkimi, np. selenem i ołowiem.
 • Przyjmowanie niektórych leków: beta-blokerów, stosowanych w chorobach układu krążenia, leków przeciwzakrzepowych, przeciwpadaczkowych, czy retinoidów.
 • Choroby skóry, intensywny łojotok m.in.: łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry głowy, atopowe zapalenie skóry głowy, zaczopowanie ujść mieszków włosowych.
 • Alergiczna wysypka skóry głowy.
 • Choroby przewlekłe, np. toczeń układowy, guzy.
 • Leczenie nowotworów m.in.: chemioterapia.


TERAPIA

Nie ma jednej, skutecznej metody terapii na łysienie telogenowe. Wszystko zależy od przyczyny, z jakiej włosy zaczęły wypadać – należy zdiagnozować i uregulować daną przyczynę. Jednocześnie stosując preparaty trychologiczne, które wzmocnią włosy i mieszek włosowy, zarówno do wcierania w skórę głowy, jak i te przyjmowane doustnie. Dodatkowo zaleca się wzmocnienie terapii zabiegami m.in.: mezoterapia igłowa Dermaheal HL, czy infuzja tlenowa z roślinnymi komórkami macierzystymi. Zabiegi te spowodują, że włosy przestaną wypadać oraz zaczną intensywnie odrastać.

Dlaczego my?
DOŚWIADCZONY ZESPÓŁ SPECJALISTÓW TRYCHOLOGII

Nasi TRYCHOLODZY to wyłącznie najlepsi specjaliści po studiach medycznych, którzy są stale podnoszą swoje kwalifikacje.

Ze zrozumieniem i autentyczną troską dbają o każdego z pacjentów. Cechuje ich profesjonalizm i zaangażowanie. Do każdego podchodzą indywidualnie, aby pacjenci czuli się komfortowo. Nic nie cieszy bardziej niż uśmiech na twarzy zadowolonego pacjenta.

99%
ZADOWOLONYCH PACJENTÓW
95%
WYLECZONYCH PACJENTÓW
105%
ZAANGAŻOWANIA
RECENZJE PACJENTÓW
Zobacz co o nas piszą
Odbyłam w gabinecie całą kurację trychologiczną, jestem bardzo zadowolona. Pani trycholog pomogła mi skutecznie poradzić sobie z wypadaniem włosów. Polecam ten gabinet, każdej kobiecie której nadmiernie wypadają włosy.
- Paulina Sz.
Nie mogłam od dłuższego czasu poradzić sobie z łupieżem, stosowałam różne szampony, większość nie pomagała lub tylko na chwilę łagodziła występowanie jego. W końcu zdecydowałam się na odwiedzenie tego gabinetu trychologicznego. Odbyłam w gabinecie kurację trychologiczną i już od 2 miesięcy ani śladu łupieżu. Polecam Panią trycholog, wszystko dokładnie wyjaśniła i co najważniejsze skutecznie pomogła.
- Katarzyna J
Pani trycholog jest osobą komunikatywną. Fantastycznie nawiązuje relację z pacjentem. Jest cierpliwa i wyrozumiała. Wsłuchuje się w potrzeby i oczekiwania. Bacznie obserwuje i na tej podstawie doradza pakiet zabiegów. Pełen profesjonalizm! Przebieg leczenia jest potwierdzony w karcie pacjenta. Mam zatem szczegółową informację na temat użytych preparatów, terminów. Gorąco polecam!
- Agnieszka Ch.
Borykałam się od dłuższego czasu z problemem skóry głowy, na tą Panią Trycholog trafiłam z polecenia znajomej. Było warto, gdyż problem został zażegnany. Jedyne co, cała kuracja troszeczkę kosztowała. Polecam Panią Magdę każdej kobiecie, która ma problem ze skórą głowy.
- Kasia Sz.
Przesympatyczna Pani trycholog. Wszystko dokładnie wyjaśniła. Zleciła konkretne badania. Pełen profesjonalizm. Do tego piękny i nowoczesny gabinet.
- Karol K.